Gdzie obecnie najczęściej stosuje się sprężyny talerzowe?

Statystyki dowodzą, że coraz więcej osób decyduje się na nowocześnie wykonane sprężyny talerzowe. Z czego to jednak wszystko tak naprawdę wynika? Między innymi z tego, że sprężyny talerzowe mają bardzo przydatne właściwości. Produkty tego konkretnego typu zostały przez nas bardzo dokładnie scharakteryzowane w dzisiejszym wpisie. Zapraszamy do jego przeczytania.

Kluczowe właściwości sprężyn talerzowych

A może warto zdecydować się na porządne sprężyny talerzowe? Aktualnie tak cel przyświeca coraz większej ilości osób. Trzeba podkreślić, że porządne sprężyny talerzowe powinny być kupowane w oparciu o kilka kwestii. Najważniejsza dotyczy spełnienia normy DIN 2093. Wtedy możesz być pewny, że gotówka będzie wydana na dobrej jakości elementy. Z czego są produkowane sprężyny talerzowe? Z takich materiałów, jak stal sprężynowa oraz stal nierdzewna A1. Na dodatek powłoka jest fosfatyzowana. Nie wspominamy o tym jednak przypadkowo. Na skutek tego można liczyć na większą odporność na korozję. Jeśli zaś chodzi o zakres, to wynosi on od M3 do M80 w przypadku stali sprężynowej i od M3 do M20 (w przypadku stali nierdzewnej A1). Co jeszcze warto wiedzcie w tym temacie? Sprężyny talerzowe można stosować pojedynczo. Tak samo, jak i całymi zestawami, które są ułożone na sobie. W dobrej jakości sklepach z tym asortymentem Klienci indywidualni albo biznesowi mogą swobodnie zdecydować się na różne gabaryty. To dobra informacja, gdyż dzięki temu sprężyny talerzowe DIN 2093 bez trudu zostaną dopasowane do konkretnej czynności.

Okazuje się, że to nie koniec dobrych wiadomości. Porządne sprężyny talerzowe DIN 2093 cechują się bardzo przydatnymi właściwościami. Chodzi na przykład o wysoką trwałość zmęczeniową. Poza tym elementy tego typu wykazują brak skłonności do odkształcania. Co jeszcze warto wiedzieć w tym temacie? Takie akcesoria to stosunkowo duża nośność przy małym ugięciu sprężyny. To także jest bardzo korzystne. Tak samo, jak fakt, że tego typu produkty wykazują o wiele lepsze wykorzystanie przestrzeni (jeśli to porównamy do innych sprężyn). Nic nie stoi też na przeszkodzie, by stosować w tym przypadku naprawdę specjalistyczne materiały z wysokiej półki.

Przeczytaj także: http://www.meblewsieci.pl/najczesciej-kupowane-rodzaje-srub/

W jakich branżach używa się sprężyn talerzowych?

Wymienimy kilka z zastosowań. To chociażby systemy zawieszenia kotła w elektrowni. Poza tym sprężyny talerzowe bardzo dobrze sprawdzają się w postaci zaworów bezpieczeństwa. Kiedy jeszcze mogą być z powodzeniem użyte? Chociażby jako zabezpieczenie (przed przeciążeniem rozdzielni transformatorowej). Trzeba zaznaczyć, że nieprzypadkowo sprężyny talerzowe DIN 2093 są zatem uznawane za bardzo wszechstronne.

Pełny asortyment znajdziesz na stalmut.pl/oferta/podkladki/sprezyny-talerzowe-din-2093/